Serwis Kurier Kolejowy wykorzystuje pliki cookies. Pliki te są niezbędne do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. (Polityka cookies)
Wiadomości
Twoja lokalizacja: Strona główna > Informacje > Biznes

27.02.2014 14:49

Trakcja PRKiI

Trakcja PRKiI zwiększa zakres prac na linii Poznań – Czempiń

Fot. Trakcja

Konsorcjum FCC AZVI DCM odpowiedzialne za modernizację odcinka Poznań Czempiń, powierzyło spółce wykonanie sieci trakcyjnej w czterech dodatkowych lokalizacjach.

Trakcja PRKiI wykonuje obecnie, jako lider i członek wielu konsorcjów, największy pakiet umów w zakresie modernizacji i rewitalizacji linii kolejowych w Polsce. Na linii E 59 między Poznaniem i Wrocławiem, spółka prowadzi prace na odcinku Wrocław – granica województwa, przejęte po upadłym PNI.

W ramach zawartego aneksu z liderem „Konsorcjum FCC AZVI DCM”, składającego się z podmiotów FCC CONSTRUCCIÓN, AZVI y DECOMA, Trakcja PRKiI zwiększy zakres dotychczas wykonywanych zadań o modernizację sieci trakcyjnej na stacjach Czempiń, Mosina, Luboń koło Poznania oraz szlak Mosina-Luboń. Prace zostaną wykonane na łącznej długości ponad 19 kilometrów linii kolejowej. Pierwotny zakres prac na rzecz konsorcjum przewidywał wykonanie sieci trakcyjnej na odcinkach Czempiń – Mosina i Luboń – Poznań.

W związku z zawartym aneksem wartość przedmiotu dotychczasowej umowy uległa zwiększeniu o kwotę netto blisko 35,3 mln zł netto do kwoty około 53,2 mln zł netto. Termin zakończenia robót objętych aneksem ustalono na  21 września 2015 r.

TAGI: Trakcja, PRKiI
Komentarze
Dodaj komentarz
Autor:

Wpisz kod z obrazka:

Treść komentarza:
Redakcja portalu kurierkolejowy.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników.

Newsletter
Wpisz swój e-mail, by regularnie otrzymywać newsy o wszystkim, co w branży kolejowej najważniejsze.