Serwis Kurier Kolejowy wykorzystuje pliki cookies. Pliki te są niezbędne do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. (Polityka cookies)
Wiadomości
Twoja lokalizacja: Strona główna > Informacje > Biznes

18.03.2014 08:59

FZZP PKP

Bez rozstrzygnięć w negocjacjach ws. podwyżek w PKP Cargo

Fot. Kuba Gułajewski

Na prośbę prezesa PKP Cargo, Adama Purwina, do 1 kwietnia odroczono rozmowy na temat podwyżek dla pracowników spółki – poinformowała w komunikacie Federacja Związków Zawodowych Pracowników PKP.

Wczoraj, 17 marca odbyły się rozmowy między stroną społeczną a zarządem spółki. Nie przyniosły one jednak efektu. Związki zawodowe przystały na propozycję terminu kolejnego spotkania.

Jak powiedział mediator sporu - Longin Komołowski, nadzieję na porozumienie daje dalsza wola prowadzenia rozmów, którą wyrażają obie strony.

Aktualna propozycja prezesa Adama Purwina to 60 zł netto od 1 lipca 2014 roku oraz 200 zł brutto jednorazowej premii. Kwoty te pozostają nie do przyjęcia dla strony społecznej.

Przypomnijmy, związkowcy domagają się podwyżek w wysokości 450 złotych w uposażeniu zasadniczym od 1 stycznia 2014 roku.

Dodatkowo Federacja ZZP PKP w podjętej w czasie posiedzenia 4 marca br. uchwale domaga się przekazania wynegocjowanej kwoty podwyżki bezpośrednio na zakłady spółki włącznie z pochodnymi, a także wprowadzenia podwyżek dla wszystkich pracowników spółek-córek PKP Cargo na takich zasadach, jak w zakładach spółki PKP Cargo.

Komentarze
edek18.03.2014 09:14
to bylo do przewidzenia ,prezes chce od lipca i bedzie i po 50 zl do grupy. czy to jest cena za ktora placa pracownicy ze zarzad cargo nie donosi do prokuratury o dalszych przekretach i zlodziejstwie zwiazkowcow ,a ci milcza, a pracownicy bez podwyzek. jakims dziwnym trafem gdy maja sie odbyc negocjacje w sprawie podwyzek w cargo do mediow przecieka informacja o przekretach zwiazkowcow .niejaki zwiachol Browarek zarzekal sie ze beda od stycznia podwyzki , ciekawe co sa jeszcze obiecac zeby sie dostac do koryta
Były pracownik24.05.2014 22:29
Dalej wami kręcą LOL. Niech wybudują jeszcze jedno lotnisko!!!Jeszcze trochę będziecie zarabiać mniej jak w Biedronce !!!
Dodaj komentarz
Autor:

Wpisz kod z obrazka:

Treść komentarza:
Redakcja portalu kurierkolejowy.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników.

Newsletter
Wpisz swój e-mail, by regularnie otrzymywać newsy o wszystkim, co w branży kolejowej najważniejsze.